Достапни линкови

Грозни: Четири лица убиени во оружен напад


4 лица се убиени, а 8-мина повредени во местото Стари Атраги, во близина на Грозни, кога група маскирани лица отвориле оган во една административна зграда. Напаѓачите успеале да побегнат од местото на инцидентот.
XS
SM
MD
LG