Достапни линкови

Техеран: Посета на британскиот шеф на дипломатијата


Британскиот министер за надворешни работи Џек Строу во рамките на дводневната посета на Иран, денеска ќе разговара со претседателот Мухамед Катами. Строу го повика Иран да дозволи меѓународна инспекција на нуклеарните потенцијали, но Техеран одбива се додека не добие концесии од меѓународната заедница.
XS
SM
MD
LG