Достапни линкови

Перу: Беатрис Мерино прва жена премиер на Перу


Новиот премиер на Перу е Беатрис Мерино. Именувањето на првата жена –премиер во историјата на Перу доаѓа по сугестија на политичката струја на писателот Марио Варга Љоса.
XS
SM
MD
LG