Достапни линкови

Техеран: Четворица ирански парламентарци го продолжуваат протестот


Четворица ирански парламентарците денеска го продолжуваат својот протест поради апсењето на илјадници луѓе што учествуваа на неодамнешните протести во Иран. Парлемантарците веќе втор ден не ја науштаат салата на собранието.
XS
SM
MD
LG