Достапни линкови

Лондон: Завршува посетата на Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин денеска ја завршува посетата на Велика Британија со церемонија во Бакингемската палата, што ја приредува кралицата Елизабета. Вчера Путин разговараше со британскиот премиер Тони Блер при што било потврдено стратегиското партнерство меѓу двете земји. Путин изјави дека треба да продолжи притисокот врз Иран да соработува со Меѓународната агенција за атомска енергија околу неговата нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG