Достапни линкови

Балад: Продолжува потрагата по исчезнатите американски војници


Американските трупи ја продолжуваат потрагата по двајцата војници кои изчезнаа од едно контролно место во Балад, северно од Багдад. Вчера во одвоени инциденти и престрелки во Ирак, загинаа тројца американски војници и двајца ирачани.
XS
SM
MD
LG