Достапни линкови

Луксембург: Состанок на министрите за земјоделство на ЕУ


Министрите за земјоделство на Европската унија на денешниот состанок во Луксембург постигнаа согласност за новата земјоделска политика. Речиси половината од потрошувачката на Унијата оди за системот на субвенционирање на земјоделството.
XS
SM
MD
LG