Достапни линкови

Вашингтон: Редовен годишен американско - европски самит


Денеска во Вашингтон Ќе биде одржан редовниот годишен американско- европски самит. Американскиот претседател Буш ќе разговара со евро- претставниците Симитис, Проди и Солана за идните односи, по недоразбирањата околу ирачката криза.
XS
SM
MD
LG