Достапни линкови

Женева: СЗО ги симна предупредувањето да не се патува во Пекинг поради САРС


Светската Здравствена Организација денеска го симна предупредувањето да не се патува во Пекинг поради САРС – от. Во соопштението се вели дека оваа одлука е донесена по анализите за ситуацијата во главниот град на Кина во кој во изминатиот период од овој вирус на респираторните органи умреа 345 лица.
XS
SM
MD
LG