Достапни линкови

Лондон: Посета на Владимир Путин


Претседателот на Русија Владимир Путин денеска ја започнува повеќе дневната посета на Велика Британија. Агенциите јавуваат дека настанот е историскаи поради фактот што од Путин е првиот руски лидер кој ја посетува Британија по царот Александар Втори во 1874 година. Рускиот претседател ке биде гостин на кралицата Елизабета, а со премиерот Тони Блер ќе разговара за актуелните политички и безбедносни теми.
XS
SM
MD
LG