Достапни линкови

Кашмир: Двајца загинати и 38 повредени


Две лица загинале, а 38 биле повредени кога исламски бунтовници истрелале граната на автобуска станица во индискиот дел на Кашмир. Според полицијата, цел на нападот биле цивили, бидејќи на тоа место немало безбедносни патроли.
XS
SM
MD
LG