Достапни линкови

Женева: СЗО го симна Хонг Конг од листата ризични земји зафатени од САРС


Светската здравствена организација денеска го симна Хонг Конг од листата ризични земји, зафатени со вирусот САРС бидејки во последните 20 дена не е регистриран нов случај. Во Хонг Конг околу 300 луѓе умреа, а над илјада и седумстотини беа инфицирани од САРС.
XS
SM
MD
LG