Достапни линкови

Индија: Најмалку 17 загинати во железничка несреќа


Најмалку 17 луѓе загинале во железничка несереќа во западна Индија. Поради лошо време, неколку вагони од патничкиот воз излетале од шините и удриле во влезот во тунелот, соопштија претставници на железницата.
XS
SM
MD
LG