Достапни линкови

Јордан: Кофи Ана ќе говори на затворањето на Светскиот економски форум


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан денеска ќе говори на затворањето на Светскиот економски форум што од саботата се одржува во Јордан. Над илјада политичари, биснисмени и експерти расправаат за реконструкцијата на Ирак и за блиско-источната криза. Американските претставници се очекува да го изнесат предлогот за формирање слободна трговска зона на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG