Достапни линкови

Блиски Исток: Турнеја на германскиот шеф на дипломатијата


Германскиот министер за надворешни работи Јошка Фишер, во рамките на блиско-источната турнеја, денеска престојува во Сирија. Вчера во Бејрут, Фишер ги повика Либан и Сирија да имаат конструктивна улога во блиско-источниот мировен процес.
XS
SM
MD
LG