Достапни линкови

Лондон: Русија ќе продолжи да му помага на Иран во развивањето нуклеарна програма


Русија ќе продолжи да му помага на Иран во равивањето на нуклеарната програма и покрај меѓународните притисоци. Ова денеска го изјави рускиот претседател Владимир Путин во интервју за БиБиСи дадено во пресрет на неговата посета на Велика Британија што треба да биде реализирана во вторник. Постетата на Путин на Лондон е прва посета на руски државник на Велика Британија остварена по 130 години.
XS
SM
MD
LG