Достапни линкови

Украина: Епидемија на хепатитис, заразени 250 луѓе


Во епидемијата на хепатитис А во украина се заразени 250 луѓе. Тие се заразиле од загадена вода во градот Суходолск во источна Украина. Меѓу заболените се 46 деца.
XS
SM
MD
LG