Достапни линкови

Бања Лука: Посета на Папата Јован Павле Втори


Папата Јован павле Втори денеска престојува во еднодневна посета на Бања Лука. Посетата на папата е проследена со засилени мерки за безбедност од страна на СФОР и локалната полиција. Како што е најавено оваа посета на поглаварот на римокатоличката црква треба да го поттикне помирувањето меѓу католиците, православните и муслиманите во постовена Босна.
XS
SM
MD
LG