Достапни линкови

Хит: Двајца американски војници повредени


Двајца американски војници се повредени кога нивното возило налетало на нагазна мина во близина на ирачкиот град Хит. Здравствената состојба на повредените војници не е соопштена. Во зачестените напади врз американските војници во ирак од први мај досега се убиени 18 војници.
XS
SM
MD
LG