Достапни линкови

Москва: 62 години од нацистичката инвазија


Во Русија денеска се одбележува 62-годишнината од нацистичката инвазија врз поранешниот Советски Сојуз. Во свечената церемонија во Москва учествуваа воените ветерани, представници на руската Дума, министри во владата и рускиот премиер Михаил Касјанов.
XS
SM
MD
LG