Достапни линкови

Њујорк: ОН во понеделник ќе побараат дополнителни 259 милиони долари за ирачките граѓани


Обединетите Нации в понеделники ќе побараат дополнителни 259 милиони долари за хуманитарните потреби на ирачките граѓани до крајот на оваа година. Ова барање ке им биде поднесено на 50 потенцијални земји донатори в понеделник, а тие следниот ден ке ги разгледаат прашањата за обновата на Ирак и ке го подготват теренот за донаторска конференција која би требало да биде одржана на есен.
XS
SM
MD
LG