Достапни линкови

Лондон: Пуштена во продажба петтата книга за Хари Потер


Денеска е пуштена во продажба 5 – та книга за Хари Потер – детето волшебник. Од првите четири книги се продадени речиси 200 милиони копии на 55 јазици во 200 земји во светот. Петата Книга насловена како Хари Потер и редот на Феникс е со тираж од 13 милиони копии.
XS
SM
MD
LG