Достапни линкови

Авганистан: Непознати напаѓачи истрелале седум ракети врз американска база


Непознати напаѓачи истрелале седум ракети врз американската база во југоисточен Авганистан, но притоа нема жртви и не се причинети никакви штети. Полковникот Родни Дејвис изјави дека ваквите напади се случувале и порано.
XS
SM
MD
LG