Достапни линкови

Ерусалим: Посета на Колин Пауел


Американскиот државен секретар Колин Пауел денеска во Ерусалим по средбата со израелскиот министер за надворешни работи Силван Шалом изјави дека на мировните преговори меѓу Израел и палестинците има прогрес за американскиот план вклучувајки го и безбедноснуиот ангажман за појасот Газа. Пауел подоцна ќе одржи одвоени средби и со изарелскиот и со палестинскиот премиер Ариел Шарон и Махмуд Абаз.
XS
SM
MD
LG