Достапни линкови

Техеран: Синоќа без демонстрации


Синоќа во Иран немаше демонстрации со што по се изгледа завршија повеќедневните протести против исламскиот режим, јавија агенциите. Околу 300 иранци денови завршија во затвор поради протестите против режимот. Во тепањето на демонстрантите учествуваа и тврдите подржувачи на Исламската република.
XS
SM
MD
LG