Достапни линкови

Багдад: Еден Ирачанец загинал кога со граната била нападната сојузничката хуманитарна канцеларија


Еден ирачанец загинал, а 12 биле повредени, кога со граната била нападната сојузничка хуманитарна канцеларија северно од Багдад. Американскиот државен секретар за одбрана Доналд Рамсфелд изјави во Вашингтон дека сојузничките сили превземаат акции за елиминирање на приврзаниците на Садам Хусеин, кои ги напаѓаат американските војници.
XS
SM
MD
LG