Достапни линкови

Израел: Нов самоубиствен бомбашки напад


Палестински бомбаш самоубиец активира експлозивна направа во една продавница во северен Израел, при што загинале напаѓачот и сопственикот на продавницата. До инцидентот доаѓа откако палестинскиот премиер Махмуд Абас не успеа да ги убеди екстремистите за примирје со Израел пред посетата на американскиот државен секретар Колин Пауел.
XS
SM
MD
LG