Достапни линкови

Багдад: Двајца Ирачани загинале кога американски трупи отвориле оган врз демонстранти


Американските трупи отвориле оган врз демонстрантите во Багдад, при што, како што јавија агенциите, двајца ирачани биле убиени, а еден ранет. Демонстрациите биле организирани од поранешните ирачки војници кои фрлале камења врз американските војници.
XS
SM
MD
LG