Достапни линкови

Париз: Една жена се самозапали во знак на протест


Eдна жена се самозапали денеска во Париз при што е тешко повредена, во знак на протест поради големата акција на француската полиција против Националниот Совет за отпор на Иран. Во акцијата се уапсени 150 членови на оваа организација посечана од Соединетите Држави и Европската Унија како терористичка.
XS
SM
MD
LG