Достапни линкови

Пном Пен: Состанок на земјите членки на АСЕАН


На состанокот на земјите членки на АСЕАН во Пном Пен американскиот државен секретар Колин Пауел побара од министрите за надворешни работи да им се приклучат на Соединетите Држави во притисокот врз Северна Кореја да се согласи на мултилатерални разговори за откажување од нуклеарната програма. На состанокот на организацијата на југоисточните азиски нации учествуваат и преставници на Русија и Европската Унија.
XS
SM
MD
LG