Достапни линкови

Кина: Најмалку 20 загинати во судир на автобус и комбе


Во Кина денеска најмалку 20 лица загинаа во судир меѓи автобус и комбе. Во судирот во провинцијата Џуангџи се повредени 15 лица.
XS
SM
MD
LG