Достапни линкови

Багдад: Убиен еден американски војник од снајперски истрел


Еден американски војник е убиен од снајперски истрел во Багдад, соопштија воени извори. Во меѓувреме, американските сили уапсиле 371-но лице во околината на Багдад и во северен Ирак во рамките на операцијата Пустински шкорпион. Акцијата има цел да се уапсат приврзаниците на Садам Хусеин и осомничените за нападите врз сојузничките сили.
XS
SM
MD
LG