Достапни линкови

Газа: Разговори меѓу американскиот пратеник за Блискиот Исток и палестинскиот премиер


Американскиот пратеник за Блискиот Исток Џон Волф денеска во Газа ќе разговара со палестинскиот премиер Махмуд Абас за блиско-источниот мировен план. Во Вашингтон е соопштено дека државниот секретар Колин Пауел, кој денеска ја започнува турнејата низ Азија и Блискиот Исток, во петок ќе го посети Израел.
XS
SM
MD
LG