Достапни линкови

Виена: Продолжва состанокот на меѓународната агенција за атомска енергија


Меѓународната агенција за атомска енергија денеска го продолжува состанокот во Виена на кој се расправа за иранската нуклеарна програма. Мухамед Ел Барадеи вчера побара од Иран да дозволи меѓународна инспекција на нуклеарните постројки. Иран демантира дека развива нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG