Достапни линкови

Техеран: Уапсени над 250 лица за верме на синоќешните анти-владини демонстрации


Над 250 лица се уапсени за време на синоќешните анти-владини демонстрации во Техеран, соопшти иранската полиција, оценувајки дека станува збор за контра-револуционери и шпиони. Илјадници Иранци, главно млади, веќе неколку дена протестираат против иранските верски лидери.
XS
SM
MD
LG