Достапни линкови

Багдад: Продолжува акцијата на американските сили


Американските сили ја продолжуваат акцијата пустински шкорпион во Ирак во потрага по активистите на Баас партијата на бившиот ирачки лидер Садам Хусеин, терористите и криминалците. За два месеца во Ирак загинаа 40 американски војници во заседи и напади повеќето во Багдад и Фалуџа, како и на северот во Балад, Бакуба и Тикрит.
XS
SM
MD
LG