Достапни линкови

Индија: Сто илјади луѓе евакуирани поради поплави


Околу 100 илјади луѓе се присилени на евакуација поради поплавите што поради монсунските дождови ја зафатија североисточна Индија. Од поплавите во индиската држава Асам, како што јави Ројтер, се оштетени патишта, мостови и железницата.
XS
SM
MD
LG