Достапни линкови

Хонг Конг: Три дена без нов случај на САРС


Властите во Хонг Конг соопштија дека веќе трет ден во земјата нема нов случај на заболен од САРС. Според Светската здравствена организација, неопходни се најмалку 20 дена без нови случаи на САРС за некоја област да се симне од ризичната листа. Вчера беше укинато предупредувањето за патување во повеќе региони на Кина, но и натаму ризично подрачје е Пекинг.
XS
SM
MD
LG