Достапни линкови

Прага: Втор ден од референдумот за влез на Чешка во ЕУ


Во Чешка денеска е вториот и последен ден од референдумот за влез во Европската Унија. Според истражувањата на јавното мислење, над 80 насто од гласачите ќе се изјаснат позитивно. Првичните резултати се очекуваат веднаш по затворањето на гласачките места во 14 часот.
XS
SM
MD
LG