Достапни линкови

Прага: Референдум за влез во ЕУ


Во Чешка денеска и утре се одржува референдум за тоа дали граѓаните се за влегување на земјата во Европскта унија. Според последните испитувања на јавното мислење, се очекува на референдумот, за кој не е потребен никаков цензус на одзивот за да биде валиден, да излезат две третини од гласачкото тело од кои скоро седумдесет насто го поддржуваат влегувањето на Чешка во Унијата.
XS
SM
MD
LG