Достапни линкови

Париз: Средба Ширак - Блер


Францускиот претседател Жак Ширак и британскиот премиер Тони Блер денеска во Париз ќе разговараат за новиот нацрт устав на Европската Унија, кој треба да биде разгледан на престојниот самит на Унијата во Солун. Ова ќе биде прва нивна средба од ирачката криза, за која двајца лидери имаа спротивни ставови.
XS
SM
MD
LG