Достапни линкови

Ерусалим: Израелската војска добила наредба со сите средсва да го разбие Хамас


По вчерашниот самоубиствен напад во Ерусалим кога загинаа 16 луѓе, израелската војска добила наредба со сите средства целосно да го разбие радикалното исламско движење Хамас. Како што јави израелското радио, наредбата се однесува и на политичките лидери на Хамас. Премиерот Ариел Шарон изјави дека Израел ќе ја продолжи бескомпромисната борба против тероризмот.
XS
SM
MD
LG