Достапни линкови

Вашингтон: Стејт Департментот ќе го објави извештајот за трговија со луѓе


Американскиот Стејт Департмент денеска ќе го објави годишниот извештај за трговијата со луѓе во светот. Извештајот е всушност сеопфатна студија за напорите на владите во светот во битката против така-нареченото современо робство.
XS
SM
MD
LG