Достапни линкови

Њујорк: Кофи Анан ги осуди израелските напади во појасот Газа


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан ги осуди израелските хеликоптерски напади во Појасот Газа, кога беа убиени најмалку петмина палестинци. Анан оцени дека ваквите акции не одат во прилог на мировниот план, кој е главна тема на денешните негови разговори со американскиот државен секретар Колин Пауел и со советникот за национална безбедност Кондолиза Рајс. Разочараност од израелскиот напад изрази и претседателот Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG