Достапни линкови

Баварија: Посета на американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд


Американскиот државен секретар Доналд Рамсфелд денеска престојува во германската покраина Баварија каде што ќе говори во Центарот за меѓународни студии за воени офицери од земјите на поранешниот источен блок. Рамсфелд претходно ги посети Албанија и Португалија при што им се заблагодари за подршката во војната против Ирак.
XS
SM
MD
LG