Достапни линкови

Вашингтон: САД не се откажуваат од дипломатско решавање на севернокорејската криза


Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави дека Вашингтон не се откажуваат од дипломатското решение на севернокорејската криза. Коментирајќи го првото јавно признание на Пјонгјанг дека сака да развие нуклеарно оружје, Пауел додаде оти тоа не ја менува стратегијата на Соединетите Држави оваа криза да се реши преку мултилатерни разговори.
XS
SM
MD
LG