Достапни линкови

Вашингтон: Буш меецов ќе се состане со лидерите на ЕУ


Американскиот претседател Џорџ Буш на дваесети и петти овој месец ќе се состане со лидерите на Европската Унија. Портпаролот на Белата куќа Ари Флејчер соопшти дека на редовниот годишен состанок ќе присуствуваат актуелниот претседавач на Унијата Костас Симитис и претседателот на Европската Комисија Романо Проди.
XS
SM
MD
LG