Достапни линкови

Париз: Посета на британскиот премиер Тони Блер


Британскиот премиер Тони Блер денеска е во Париз на разговори со францускиот претседател Жак Ширак. Главна тема, според очекувањата, треба да биде вчерашната одлука на британската влада да го одложи прифаќањето на еврото. Вчера, британскиот министер за финансии Гордон Браун изјави дека економските услови не и дозволуваат на Британија да и се приклучи на европската заедничка валута.
XS
SM
MD
LG