Достапни линкови

Белград: Министерот за одбрана Тадиќ предупредува на терористички акции


Располагаме со информации дека албанските терористи подготвуваат терористички акции по замислените граници на таканаречената Голема Албанија, изјави денеска во Белград министерот за одбрана на Србија и Црна Гора Борис Тадиќ. Тој ги повика УНМИК и КФОР да ја интензивираат работата за враќање на безбедноста на Косово.
XS
SM
MD
LG