Достапни линкови

Атина: Грција не верува дека може да дојде до нова дестабилизација на Македонија


Грција не верува дека би можело да дојде до нова дестабилизација на Македонија соопшти на денешната прес конфереција во Атина портпаролот на грчкото министерство за надворешни Панајотис Беглитис. Според него со рамовниот договор се засилуваат европските перпективи на Македонија. Беглитис воедно најави дека Атниа подготвува конечно речение за проблемот на политичките бегалци од Грција што живеат во Македонија.
XS
SM
MD
LG